Fotbal Mundial. Co je to a co toto slovo znamená?

Každé 4 roky se fotbaloví fanoušci shromažďujíTelevize, aby si na světovém poháru povzbudili svůj národní tým. Tento turnaj byl založen před více než 80 lety a od té doby nezměnil své tradice. Každý, kdo se k této fotbalové události podařilo dostat, si to vzpomněl na celý život. Milióny lidí přijíždějí do zemí, které se zúčastnily šampionátu, aby podpořily svůj národní tým a zjistili, jak se postaví proti hlavním favoritům turnaje.

Původ slova "mundial"

co je to

V poslední době se výraz "Mistrovství světa"je stále více nahrazováno slovem "mundial". Co je to a kdy se tento pojem nejprve použil? V roce 1982 hostil světový fotbalový turnaj Španělsko. Byla to ona, která se stala rodištěm tohoto slova. Faktem je, že "mundial" ve španělštině znamená "svět" a slovo "mundiale" se čte. Zajímavé je, že oficiální titul světového fotbalového turnaje neobsahoval slovo "mundial". Mezinárodní fotbalová federace dala název turnaje Copa del Mundo de Futbol - Espana 82. Byli to fanoušci a komentátoři, kteří přispěli k narození nového jména tohoto turnaje. V tomto roce navštívilo turnaj více než dva miliony lidí, kteří podporovali 24 fotbalových sil.

Fanoušci složili různé zpěvy askladby a televizní komentátoři je podporovali a zahájili vysílání s pozdravem ze slova "mundial". Co to je, že jste si poprvé uvědomili španělské hráče, protože jim byla svěřena velká odpovědnost. Na tomto turnaji španělský tým stále neměl tuto sílu a velikost, na rozdíl od dnešního španělského týmu, který získal hodně trofejí na evropské a světové scéně. V roce 1982 "červená zuřivost" dosáhla pouze druhé etapy, kde získala třetí místo ve skupině "B" a odletěla z šampionátu. Na španělštině mundiale zářily další týmy.

Triumfální italský tým

Mistři fotbalového světa byli Italové, kteří zasáhli útočnou a obrannou linii. Byl to italský gólman Paolo Rossi, který byl hlavním hostem, když skončila mundial.

slovo mundial

Co je to - být nejlepší střelecnárodní tým a stát se idolem milionů Italů - cítil poprvé. V tomto roce dostal Rossi titul nejlepších hráčů v Evropě a na světě. Na konci turnaje Italové podařilo prolomit německou národní tým se skóre 3: 1, a pak Rossi vstřelil svůj šestý a konečný cíl, a to bylo rozhodující pro něj. Ve finále se Němci dostali díky úspěšnému trestnímu střílení, kde zvítězilo vítězství nad francouzštinou.

Brazilský Mundial

Jak již bylo uvedeno, "mundial" znamená"Svět", to znamená, že tento název se od roku 1982 používá výhradně ve jménu mistrovství světa. Jak víte, kromě mistrovství světa, které se koná každé čtyři roky, je zde také mistrovství Evropy, které také určuje svého vítěze každé čtyři roky. Evropský turnaj pro národní týmy však nezískal takovou popularitu, takže nemá žádné zvláštní jméno. Slovo "mundial" znamená, že by se dalo porozumět i při prohlížení posledního světového fotbalového turnaje, který se konal v Brazílii.

což znamená slovo mundial
Fanoušci všech zemí ve stáncích skandovaliProjevy věnované jejich idolům. Ve většině fotbalových recenzí je neoficiální název turnaje již používán neustále, protože čtenáři bez znalosti původu slova z první věty pochopili, o čem se bude diskutovat.